GroenLinks Tilburg voert actie tegen de plannen van het kabinet om te korten op de kinderopvang. De actie is een onderdeel van een landelijk initiatief van de partij om zoveel mogelijk handtekeningen te verzamelen van mensen die zich ernstige zorgen maken over het kabinetsbeleid.

Op diverse plekken in de stad verspreidt GroenLinks posters en flyers, met onder meer een verwijzing naar de website, waarop ook digitaal een handtekening kan worden gezet. Kinderstad, kinderopvang ‘Willemijntje’, diverse gastouderbureaus en andere Tilburgse instellingen reageren enthousiast.

De landelijke handtekeningenactie “Handen af van kinderopvang!” loopt al vanaf 8 mei. Er zijn al meer dan 50.000 handtekeningen binnen, en het aantal groeit nog elke dag. Rond Prinsjesdag wordt de eindstand bekend gemaakt en de handtekeningen aangeboden aan het kabinet.

115.000 moeders

De Tweede Kamerfractie van GroenLinks ontving veel steunbetuigingen voor deze actie. Veel mensen zijn bezorgd dat goedkope kinderopvang straks tot het verleden behoort. En dat terwijl de huidige regeling een succes is: in 2007 hebben 117.000 nieuwe gezinnen gebruik gemaakt van kinderopvang en zijn 115.000 moeders (meer) gaan werken. Door de kabinetsplannen zouden gezinnen tot 1.400 euro per jaar extra moeten gaan betalen. Daarnaast overweegt het kabinet om vanaf 2009 gastouders geen vergoeding meer te geven. Daardoor zullen de wachtlijsten voor kinderopvang flink groeien.

GroenLinks fractieleider Femke Halsema is blij met de massale steun voor deze actie. “Voor werkende ouders is toegankelijke en goedkope kinderopvang heel belangrijk. Met deze handtekeningen kunnen we écht een vuist maken om de kinderopvang goedkoop te houden.”

Participatie

GroenLinks wil een veilige, ontspannen en leuke omgeving voor kinderen met meer speelruimte in de wijk en kinderopvang en onderwijs van uitstekende kwaliteit. De partij vindt het ook van groot belang dat iedereen economisch zelfstandig kan zijn. Slechts 41% van de vrouwen verdient echter voldoende om er van te kunnen leven. GroenLinks vindt daarom dat de arbeidsparticipatie van vrouwen moet worden bevorderd. Dat is goed voor Nederland en voor vrouwen de zelf.