Somalië lijkt maar weinig mensen te interesseren, totdat het weer eens goed fout dreigt te gaan. Slechts weinigen delen informatie met de Somaliërs in Nederland. Op vrijdagavond 20 april organiseert GroenLinks Tilburg samen met een aantal Somaliërs in Tilburg een informatieavond over de verontrustende politieke ontwikkelingen in de Hoorn van Afrika.
Somalië is momenteel weer even nieuws. De oorzaak is de inval van het Ethiopische leger en de recente onlusten in Mogadishu (of is het een nieuwe burgeroorlog?). Somalië en het afgesplitste Somaliland lijken maar weinig mensen te interesseren, totdat het weer eens goed fout dreigt te gaan. Slechts weinig mensen kennen de achtergronden van het conflict. Slechts weinigen delen informatie met de Somaliërs in Nederland, die dag in dag uit wél trachten de ontwikkelingen te volgen.
Dialoog
GroenLinks organiseert daarom in dialoog met de Somalische Tilburgers een avond over de ontwikkelingen in de hoorn van Afrika. En betrekt daarbij enkele landelijk deskundigen. Ze gaan in op vragen als: Wat zijn de achtergronden van het huidige conflict. Welke rol speelt het internationaal terrorisme? Welke rol speelt de internationale gemeenschap? Hoe gevaarlijk is het dumpen van nucleair afval voor de kust? Waarom blijft Europa afzijdig? Welke rol moet Nederland pakken? Is er nog hoop?
Sprekers zijn Mariko Peters (Tweede Kamerlid GroenLinks), journalist en publicist Rik Delhaas (VPRO) en Ismail Awil (Stg Mondiale Samenleving / Momatrade). Het programma duurt van 19.00 uur tot 22.00 uur en vindt plaats in Wijkcentrum De Ypelaer, Corellistraat / Verdpilein, Tilburg. De toegang is gratis.