Van een slechte luchtkwaliteit merk je doorgaans niet zoveel. Maar fijnstof in de lucht is een sluipmoordenaar. Daarom organiseert GroenLinks Tilburg op 5 oktober as. een themabijeenkomst over de luchtkwaliteit in Tilburg. Hoofddoel van de avond is om bewoners uit de omgeving Rinbaan-West, de lokale politiek en andere geïnteresseerden te informeren over de effecten van luchtverontreiniging op de gezondheid en mogelijkheden om de luchtkwaliteit in de stad te verbeteren. De normen voor de maximaal toegestane hoeveelheid stikstofdioxide wordt in Tilburg en specifiek de omgeving Ringbaan-West regelmatig sterk overschreden, blijkt uit een recent rapport van Milieudefensie.
Voor deze avond zijn enkele sprekers uitgenodigd, waaronder Edwin Weijtmans, projectleider van het Brabantse Samenwerkingsprogramma Luchtkwaliteit en Eric de Groot, arts bij het AMC en gespecialiseerd in de effecten van fijnstof op hart- en bloedvaten. Tijdens het eerste deel van de avond zullen zij vertellen over de effecten van luchtvervuiling op de gezondheid en de mogelijkheden om in Tilburg de luchtkwaliteit te verbeteren. In het tweede deel krijgen aanwezigen aan de hand van stellingen de mogelijkheid zich uit te spreken over een aantal specifieke maatregelen en zullen lokale politici van GroenLinks en de VVD aangeven hoe zij hier tegenaan kijken, vanuit hun partijvisie. Hierbij zal centraal staan of en op welke manier de gemeente een rol zou kunnen spelen bij het verbeteren van de Tilburgse luchtkwaliteit.
Door het afwisselende programma en de mogelijkheid voor het publiek actief deel te nemen belooft het een interessante en dynamische avond te worden. De bijeenkomst (20.00-21.30) is voor alle geïnteresseerden gratis toegankelijk. Aanmelden kan via: fractiemedewerkergl@gmail.com , dit is niet noodzakelijk maar handig voor ons om een indicatie te hebben van het aantal aanwezigen die avond. Graag tot 5 oktober!
Locatie: Wijkcentrum Capucijnenstraat 156, Tilburg.